Soeta optika tegevuskast

Praktikali koduseks katsetamiseks mõeldud tegevuskast on suurepärane viis uurida füüsikaseadusi klassiruumist väljaspool. Haarav ja hariv elamus ootab sind.

Optika tegevuskast

39.00€‎ 

Kuidas toimib peegel või kaleidoskoop? Kuidas tekivad illusioonid või vikerkaar? Kastis on samm-sammulised juhendid ja kõik vajalikud katsevahendid 10 hariva ja haarava katse tegemiseks. Uudishimulikule katsetajale jagub avastamist ka rohkemaks!

Makse- ja tarneviisi saab valida pärast tegevuskasti ostukorvi lisamist.

Kogus

“Kui ma alguses ei olnud kindel, kui palju optika tegevuskasti uutest teadmistest lastele külge jääb, siis AHHAA teadusteatris, kus teemaks oli just optika, hiilgasid tüübid enda teadmistega.“

-Henry Jakobson, A Mida Henry Teeb?

10 elulist katset

Värvide nägemisest objektiivi toimimiseni.

7-107 aastastele

Katseta koos (nooremad teadushuvilised võiksid katsetada alati koos täiskasvanuga) või uudista üksi, peamine on avastamisrõõm. 

15 erisugust katsevahendit

Praktilised ja kvaliteetsed vahendid, mis teenivad kaua.

Nägemise tähtsust on raske üle hinnata. Selle kaudu orienteerume ümbritsevas maailmas, naudime elamusi alates isuäratavast toidust ja lõpetades kaunite kunstidega, tunneme ära endale kalleid inimesi ning loeme kasvõi sedasama teksti. 

Aga kuidas nägemine siis ikkagi füüsikaliselt „töötab”?

Kõige aluseks on valguse peegeldumine. Nägemine toimib ikka ja alati ühtemoodi: alati peab kuskil olema valgusallikas, mille poolt kiiratud valgus satub vaadatavale objektile, peegeldub sealt tagasi ning jõuab meie silma. See, et füüsika toimib alati ja igal pool ühtmoodi, on füüsika üks ägedamaid omadusi.

Aga kuidas toimib peegel või kaleidoskoop? Kuidas tekivad illusioonid või vikerkaar? 

Optika tegevuskast aitab meil tuttavaks saada valguse ägedate saladuste ja seaduspärasustega.

Katsevahendid

Valgusõpetuse tegevuskastis on olemas kõik tarvilik valgusnähtuste uurimiseks: valgusallikas, läätsed, ekraanid, prillid, klambrid, laser ja peeglid. 

Kõik katsevahendid on koos juhenditega mugavalt ühes karbis – kasuta üksi, koos või vaheldumisi.

Kaasahaaravad juhendid

Hästi struktureeritud materjalid, mille kandev idee on “kuidas see kõik töötab”. 

Ülesanded lähtuvad ennekõike elulähedusest ja mängulisusest, et igaüks saaks eduelamuse ning loodusteadused tooks sära silma.