Kingi jõuludeks optika tegevuskast

Previous slide
Next slide

Optika tegevuskast

Kuidas toimib peegel või kaleidoskoop? Kuidas tekivad illusioonid või vikerkaar? Kastis on samm-sammulised juhendid ja kõik vajalikud katsevahendid 10 hariva ja haarava katse tegemiseks. Uudishimulikule katsetajale jagub avastamist ka rohkemaks!
Soovid Tegevuskastile enda logo? Firma nime? Või on muu mõte? Pole probleemi! Anna meile ostu sooritades enda soovidest teada ja mõtleme koos välja.

Vali sobiv tegevuskastide kogus, et näha võimalikke pakkumisi.

10 elulist katset

Värvide nägemisest objektiivi toimimiseni.

7-107 aastastele

Katseta koos (nooremad teadushuvilised võiksid katsetada alati koos täiskasvanuga) või uudista üksi, peamine on avastamisrõõm. 

15 erisugust katsevahendit

Praktilised ja kvaliteetsed vahendid, mis teenivad kaua.

Katsevahendid

Valgusõpetuse tegevuskastis on olemas kõik tarvilik valgusnähtuste uurimiseks: valgusallikas, läätsed, ekraanid, prillid, klambrid, laser ja peeglid. 

Kõik katsevahendid on koos juhenditega mugavalt ühes karbis – kasuta üksi, koos või vaheldumisi.

Kaasahaaravad juhendid

Hästi struktureeritud materjalid, mille kandev idee on “kuidas see kõik töötab”. 

Ülesanded lähtuvad ennekõike elulähedusest ja mängulisusest, et igaüks saaks eduelamuse ning loodusteadused tooks sära silma.

Miks just optika?

Sest nägemise tähtsust on raske üle hinnata. Selle kaudu orienteerume ümbritsevas maailmas, naudime elamusi alates isuäratavast toidust ja lõpetades kaunite kunstidega, tunneme ära endale kalleid inimesi ning loeme kasvõi sedasama teksti.

Aga kuidas nägemine siis ikkagi füüsikaliselt „töötab”?

Kõige aluseks on valguse peegeldumine. Nägemine toimib ikka ja alati ühtemoodi: alati peab kuskil olema valgusallikas, mille poolt kiiratud valgus satub vaadatavale objektile, peegeldub sealt tagasi ning jõuab meie silma. See, et füüsika toimib alati ja igal pool ühtmoodi, on füüsika üks ägedamaid omadusi.

Aga kuidas toimib peegel või kaleidoskoop? Kuidas tekivad illusioonid või vikerkaar? 

Optika tegevuskast aitab meil tuttavaks saada valguse ägedate saladuste ja seaduspärasustega.

Tundub põnev ja sooviksid tegevuskastidega kursis olla?